Zakup domu to bardzo poważna decyzja – wybór odpowiedniego może przesądzić o naszym życiu na najbliższych kilkadziesiąt lat. Wyboru dokonujemy spośród różnych dostępnych na rynku opcji: możemy kupić (lub wybudować) dom wolnostojący, dom w zabudowie bliźniaczej (potocznie zwany bliźniakiem), dom w zabudowie szeregowej. W pierwszym odruchu, bliźniaki idą zwykle w odstawkę. Boimy się ich, uważamy, że to nieruchomości gorszej kategorii… Czy oby na pewno? Sprawdźmy jakie zalety mieszkania w bliźniaku dostrzegają ich właściciele!

Lepsza cena

Niewątpliwie atutem, jaki posiadają domy w zabudowie bliźniaczej jest atrakcyjna cena – w związku z tym, że kupujemy tak naprawdę „osobną połowę domu”, często na wspólnej dużej działce, cena jest dużo niższa, niż gdybyśmy kupowali dom o identycznej powierzchni, strukturze i designie jako dom wolnostojący. Biorąc pod uwagę, że taką samą powierzchnię i te same dobra możemy mieć w odrobinę niższej cenie, warto rozważyć taką opcję, prawda?

Dobre sąsiedztwo

Wiele osób, które zamieszkują w bliźniakach przyznaje, że zdecydowało się na zakup takiego domu ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Mieszkanie w domu wyłącznie z rodziną, bez bliskich sąsiadów dla wielu osób jest czynnikiem wywierającym stres. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że trafimy na słabego sąsiada, który wcale nie będzie naszą pierwszą pomocą, jednak to raczej marginalne przypadki. Posiadanie tzw. dobrej duszy za miedzą to ogromny efekt dodany do domu. Tak więc jeśli bliźniak, to tylko z fajnym sąsiadem.

Skąd wziąć do bliźniaka fajnego sąsiada? To kolejna ciekawostka związana z domami w zabudowie bliźniaczej – w przypadku nowego budownictwa, domy bliźniacze kupowane są zwykle jednocześnie – przez rodzinę (np. rodzeństwo z rodzinami czy rodziców i dorosłe dzieci), przyjaciół, dobrych znajomych. To bardzo popularny proceder – decydując się na zakup domu wraz z osobami, które znamy, szanujemy, lubimy, zyskujemy pewność, że trafimy na dobrych sąsiadów na długie lata.

Dzielenie się obowiązkami

Daje się również zauważyć pewną tendencję wśród właścicieli domów w zabudowie bliźniaczej – mieszkańcy takich domów bardzo często wyręczają się wzajemnie w obowiązkach: odwożą na zmianę dzieci do szkoły czy przedszkola, koszą trawniki, podlewają roślinność, pilnują posesji i domostwa w czasie nieobecności domowników. Oczywiście nie jest to regułą i nie w każdym przypadku tak będzie, jednak wyraźnie z roku na rok taka tendencja zyskuje na popularności.

Dom w zabudowie bliźniaczej, to bardzo ciekawa propozycja dla każdego! Nowoczesne bliźniaki w niczym nie ustępują domkom wolnostojącym. Marzysz o swoim własnym domu? Nie zwlekaj z realizacją marzeń i sprawdź ofertę OLCHOWYCH TARASÓW już dzisiaj!