Dom idealny – kto o takim nie marzy?

Dom idealny dla każdego oznacza cos innego. Inny będzie jego wygląd, lokalizacja, metraż, ilość poziomów i pomieszczeń. Ale zawsze jest coś, co owe marzenia łączy, nawet w dużej i wielopokoleniowej rodzinie.

Powiedz mi, o czy marzysz…

Dom czy mieszkanie – to przestrzeń, w której przyjdzie nam spędzić sporą część naszego życia. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby spędzić je komfortowo. I nie oznacza to wcale, że nasz wymarzony dom ma mieć wielkość rezydencji – po prostu dla każdego komfort oznacza co innego.

Moja przestrzeń – twoja przestrzeń

Dobierając dom bądź mieszkanie zwracamy uwagę na możliwość w miarę bezkolizyjnego współkorzystania z naszej wspólnej przestrzeni. Każdy z domowników powinien mieć taką swoją przestrzeń, której nikt i nic nie powinno zakłócać. Innymi słowy: „Wolność Tomku w swoim domku”. Kuchnia to serce każdego domu, w którym spotykają się wszyscy, ale czasem nawet od tego warto nieco odpocząć, zaszywając się w miejscu zapewniającym nam spokój i intymność. Wybierając nowe lokum warto także zastanowić się nad tym, jak się będzie w nim funkcjonowało nie tylko dziś, ale i za pięć czy dziesięć lat, odpowiednio wcześniej eliminując to, co nam ów komfort może zakłócić.

Długa lista

To, co dziś wydaje się z pozoru nieistotne, za kilka lat może nabrać szczególnego znaczenia. Czy rodzina się powiększy czy też wręcz przeciwnie. Czy wystarczająca jest ilość łazienek, a jadalnia pomieści wszystkich? Na ile schody są wygodne i kto powinien zająć pokoje na piętrze? Na którą stronę wychodzą okna sypialni i salonu? Przecież będziemy w tym domu codziennie, więc musimy mieć pewność, że to, co wybraliśmy, to rozwiązanie nie tylko optymalne – ono ma być idealne!

Punkt na mapie

Zwracamy uwagę nie tylko na metraż domu i jego rozwiązania architektoniczne, ale także na lokalizację. Bo z jednej strony zależy nam na ciszy i spokoju, ale z drugiej – chcemy być blisko pulsu miasta. Ważne są w takim momencie rozwiązania komunikacyjne, położenie szkół i ośrodków, w których odbywają się zajęcia dodatkowe dla dzieci. Warto także pamiętać o długości drogi do lekarza, apteki czy odległości do najbliższego sklepu. A kiedy już zmęczy nas miasto i jego szum, przyjemnie będzie odetchnąć innym, lekkim powietrzem, w otoczeniu drzew, w swoim własnym zaciszu.

Żyli długo i szczęśliwie

Dom marzeń to także dom, w którym naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu nic nie zagraża. Należy mieć pewność, że powstał z odpowiedniej jakości materiałów, a jego funkcjonowanie nie przysporzy nam problemów ze zdrowiem. Nie chcemy także liczyć się z tym, że zaledwie kilka lat po wprowadzeniu się do naszego wymarzonego domu wymagać on będzie gruntownego remontu, a w najgorszym wypadku – natychmiastowej wyprowadzki.