Mury Silka – dlaczego właśnie takie?

Mury Silka to jedno z nowoczesnych rozwiązań budowlanych. Każda nowa technologia budowy ma za zadanie wpisać się w aktualne potrzeby, związane z ekonomią, czasem oraz parametrami, pozwalającymi na budowanie w kontekście korzyści zarówno dewelopera, jak i przyszłego mieszkańca. I właśnie mury w technologii Silka spełniają bardzo wysokie wymagania, wyprzedzając dość powszechną technologię wznoszenia murów bloczkami Poroton.

Poroton – jakie kryje w sobie właściwości?

Poroton, czyli pustaki ceramiczne występują na rynku w różnych wymiarach i kształtach. Nadają się do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, nośnych i osłonowych, a ich małe formaty służą do układania warstw wiążących muru lub stawiania ścian działowych. Co istotne, mur z pustaków Poroton jest stawiany z użyciem niewielkiej ilości zaprawy, dzięki możliwości łączenia spoin pionowych na sucho, a grubość ścian odpowiada grubości bloku. Dzięki temu czas budowania jest krótszy o ok. 30%, a zaprawę oszczędza się w 90%. Ściany wykonane z Porotonu posiadają bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła (k), a zapewnienie odpowiedniego klimatu w domu, poprzez odprowadzanie wilgotnego powietrza na zewnątrz budynku uzyskujemy dzięki mikroporom w blokach. Wielu deweloperów korzysta z Porotronu, ponieważ buduje się z niego niezwykle łatwo – do przycinania bloków może posłużyć zwykła piła.

Silka – produkt na miarę czasów

Silka to bloczki i cegły wapienno-piaskowe. Składają się z piasku kwarcowego (90%), wapna palonego mielonego (7%) oraz wody (3%). Nadają się do ścian konstrukcyjnych, działowych, ścian fundamentowych. Odznaczają się niską nasiąkliwością, posiadają dobre parametry izolacyjne, a przy tym dużą wytrzymałość. To, co ma duże znaczenie, zwłaszcza w kontekście budowy ekonomicznej i oszczędzającej czas – nie ma potrzeby tynkowania bloczków Silka: wystarczy sama gładź szpachlowa, a poza tym ich wysoka gęstość zapewnia łatwiejszy montaż belek bądź schodów bezpośrednio do muru. Wysokie parametry izolacji akustycznej to gwarancja blokady dźwięków dochodzących z zewnątrz budynku, jak i zapewnienie swobody funkcjonowania wewnątrz. Mury Silka bardzo dobrze akumulują ciepło, umożliwiając zniwelowanie skutków szybkich zmian temperatury w zimie przy spadku, a latem przy wzroście temperatur na zewnątrz budynku, a poza tym są mrozoodporne. Badania techniczne potwierdzają, że bloczki Silka są materiałem niepalnym o najwyższej klasie reakcji na ogień.

Co się liczy?

Przy kupnie domu Klient zwraca uwagę na cenę. Ale cenę adekwatną do jakości. Jeżeli ma pewność, że mury jego przyszłego domu powstają z materiałów bezpiecznych, o dobrych parametrach, zapewniających jego ekonomiczne i ergonomiczne użytkowanie – cena jest wówczas czynnikiem dodatkowym. Miejmy także świadomość faktu tempa budowy. Klient zainteresowany inwestycją będzie brał pod uwagę również okres, w jakim dom powstaje. I tu kolosalne znaczenie mają odpowiednie materiały i najlepsza technologia. Mury z bloczków Silka to gwarancja jakości, trwałości i bezpieczeństwa użytkowania.