Dzisiaj na przysłowiową „tapetę” wędruje kwestia ogrzewania. W naszych nieruchomościach stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność, jakość materiałów i wykonania, wygodę i nowoczesność. Z tych właśnie powodów zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowoczesnego ogrzewania podłogowego. Czym jest ogrzewanie podłogowe i jakie ma zalety?

Ogrzewanie podłogowe to dla użytkowników domu dużo wyższy komfort – zapewnienie lepszego samopoczucia, przy znacząco mniejszym zużyciu energii, niż w przypadku tradycyjnych grzejników. A wszystko to możliwe jest dzięki ułożonym pod posadzką rurom z wodą lub elektrycznych kabli grzejnych.

Zaleta pierwsza – estetyka

Estetyka odgrywa dzisiaj ogromną rolę w procesie decyzyjnym przy zakupie domu / mieszkania, jak również w samym odbiorze i poczuciu komfortu zamieszkujących nieruchomość. Ogrzewanie podłogowe daje ogromne pole do popisu – w zasadzie ilość zewnętrznych i widocznych gołym okiem urządzeń grzewczych takich jak kaloryfer czy rury grzewcze jest ograniczona do zera – wszystko skrywane jest pod posadzką. Daje to oczywiście ogromne pole do popisu aranżacyjnego – nie musimy martwić się tym, że na ścianie zostanie brzydki i nieforemny kaloryfer. W jego miejsce można postawić piękny mebel lub dekorację.

Zaleta druga – pionowy rozkład temperatury

Choć nie zastanawiamy się nad tym na co dzień, różne formy ogrzewania są bliższe lub dalsze naszej fizjologii. Ogrzewanie podłogowe jest dla ludzkiego organizmu dużo lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjny kaloryfer. Wynika to z charakteru układu temperatur – w przypadku ogrzewania podłogowego mamy do czynienia z pionowym rozkładem temperatury w pomieszczeniach, co sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu i zdrowiu.

Jak to dokładnie wygląda i dlaczego to tak ważne? Dzięki ogrzewaniu podłogowemu ciepło zlokalizowane jest bezpośrednio przy naszych stopach, a nie przy głowie. Przy głowie jest chłodniej, co jest dla organizmu bardzo dobre. Zdecydowanie lepsza jest też cyrkulacja powietrza – gorące powietrze w przypadku tradycyjnych grzejników uruchamia cząsteczki kurzu, które unoszą się w całym pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podłogowego nie ma tego problemu.

Odpowiednia konfiguracja ogrzewania podłogowego pozwala zapewnić nam ogrzewanie niskotemperaturowe – oznacza to, że powierzchnie grzewcze nie są gorące, ale są ciepłe – ich bezpośrednia temperatura nie przekracza temperatury ciała człowieka, i jest zbliżona do temperatury powietrza, co jest optymalnym rozwiązaniem.

Obawy przed ogrzewaniem podłogowym

Funkcjonuje wiele mitów o ogrzewaniu podłogowych, które mogą potencjalnych kupujących zniechęcić. Na przykład to, że ogrzewanie podłogowe często się psuje – to nie prawda. Ogrzewanie podłogowe montowane przez fachowca posłuży przez lata – warto dlatego zadbać o dobrego specjalistę i wysokiej klasy materiały wykończeniowe – będzie to gwarancja spokoju i dobrego działania ogrzewania podłogowego na lata.

Ogrzewanie podłogowe jest drogie – to jeden z absurdalnych argumentów. Owszem, montaż ogrzewania jest nieco droższy niż w przypadku podłączenia grzejników i centralnego ogrzewania, jednak taka forma ogrzewania (podłogowego) bardzo szybko się zwraca – to doskonała inwestycja.

Modern Home budując swoje nieruchomości zawsze stawia na najwyższą jakość. Kupując jedną z naszych nieruchomości masz pewność, że materiały użyte do budowy, wyposażenia i wykończenia Twojego nowego domu, są materiałami najwyższej jakości, z odpowiednimi atestami i certyfikatami. Masz pytania dotyczące zastosowania konkretnych rozwiązań w naszym budownictwie? Skontaktuj się z Biurem Sprzedaży Olchowe Tarasy – z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!